Díjátadó Badár Sándorral és Tóth Gabival

Díjátadó Badár Sándorral és Tóth Gabival

Szerző: Bálint F Gyula

Fotó: a szerző

2012. december 2. 19:30

 

December elsején kerültek átadásra a Duna Autó Autós Gyorsasági Országos Bajnokság éves trófeái a budapesti Ramada Resort Aquaworld-ben.

Bár maga a díjátadó egy örömteli esemény, mégis egy szomorú pillanattal vette kezdetét: a résztvevők egy rövid videó-összeállítással és egy perc néma csenddel emlékeztek az idén elhunyt Frank Tamásra.

A díjátadó egy újabb videóval folytatódott, ezúttal a 2012-es versenyek legjobb pillanatait összefoglaló filmet nézhették meg a jelenlévők. A díjak átadása a II. osztály serlegeivel kezdődött:

II. osztály, F-1600
1. Marossy Zsolt (A&M Rally Team/VW Golf)
2. Bak Bertalan (M&M Motorsport/Opel Astra)
3. Tokaji Csaba (Orion/BMW E30)

II. osztály, Suzuki
1. Kapitány Dorottya (FRT)
2. Kaján Tamás (E 30 Motorsport)
3. Molnár Béla (E 30 Motorsport)

II. osztály, különdíjak
A II. osztályú bajnokság hölgy versenyzője: Kapitány Dorottya (FRT/Suzuki)
Szepesi Péter (M&M Motorsport/BMW 318 is)

Az utánpótlás bajnokság díjainak átadását követően Kőváry Barna műsorvezető felkonferálta az est egyik sztárvendégét, csapattársát, Badár Sándort, aki a közös Budapest-Bamako kalandjuk történeteivel, illetve az ebből készült film, a Magyarok menni Bamako kulisszatitkaival szórakoztatta a közönséget.

A díjátadó ünnepség az Országos Bajnokság géposztályai, kupasorozatai díjainak, illetve a különdíjak átadásával folytatódott:

OB, A-2000
1. ifj. Ficza Ferenc (Feke-Team/School T./Honda Integra Type R)
2. Dr. Laczkó László (E 30 Motorsport/Renault Clio)
3. Laczkó Levente (E 30 Motorsport/Renault Clio)

OB, F-1600
1. Mohácsi Ákos (Orion MSE/Suzuki Swift)
2. Laczkó Lehel (E 30 Motorsport/Opel Astra)
3. Karajannisz Manolisz (M&M Motorsport/Honda Civic Type-R)

OB, F-2000
1. Gáspár Csaba (ProexSport Kft/Alfa Romeo 156 S2000)
2. Tim Gábor (RCM Motorsport/Peugeot 407)
3. Tomsics Gábor (Gulf Unicorse/Alfa Romeo 156)

OB, E-2000
1. Fekete Krisztián (Pi-Do Racing Team/Tatuus Honda)
2. Eszenyi László (Race Club Kft./Formula Renault)
3. Balogh Zsolt (Race Club Kft./Formula Renault)

Különdíjak
Az év citrom díjasa: Tim Gábor
"Egy hajszálon múlott": Bende Adrienn

SEAT Leon Kupa
1. Nagy Norbert (Gáspár Racing Kft.)
2. Czenkár Béla (Zengő Motorsport Kft.)
3. Birizdó Imre (Z.S.P. Motorsport)

Különdíjak
Az elért nemzetközi sikerekért: GFS OXXO Energy Team, Jobbágy Ákos
Az Endurance versenyek legkitartóbb párosa: Vizin Tamás-Major Benedek

Duna-Autó RRC Suzuki Swift Kupa
1. Bárkovics Zoltán (RCM Motorsport)
2. Tőzsér Áron (ProexSport Kft.)
3. Farkas Roland (Orion MSE)
4. Takáts Ákos (Z.S.P. Motorsport)
5. Fáczán Zsolt (RCM Motorsport)
6. Köller István (RCM Motorsport)

Különdíjak
Fiatalok az autósportban: Deák Endre Vincent, Major Benedek, Laczkó Levente, Füge Krisztián Laczkó Lehel, Nagy Dániel, Tassi Attila
Az év fiatalkorú versenyzője: ifj. Ficza Ferenc
Az év női versenyzője: Bús Edina

Lotus Cup Eastern Europe
1. Vizin Tamás (BV Motorsport)
2. Major Benedek (GFS Oxxo Energy Team)
3. Burkus Egon (GFS Oxxo Energy Team)

Különdíj
Köszönet a segítő együttműködésért Snegon Lászlónak

Uniqa Lotus Ladies Cup
1. Bús Edina (Feke-Team/Lotus Elise)
2. Bende Adrienn (ProexSport Kft./Lotus Elise)
3. Budaházi Nóra (ProexSport Kft/Lotus Elise.)
4. Sas Szilvia (ProexSport Kft/Lotus Elise.)
5. Kőváry Anett (Zengő Motorsport/Lotus Elise)

Uniqa Lotus Ladies Cup csapatbajnokság
1. B3 Ladies (Bús Edina/Dr. Bánki Ágnes/Kocsis Alexandra)
2. Proex Ladies (Bende Adrienn/Budaházi Nóra/Kapócs Zsóka)
3. 3A Ladies (Kőváry Anett/Tóth Anita/Vogel Adrienn)

Különdíjak
Az év csapata a gyorsasági autósportért 2012. - Zengő Motorsport
Az év autóversenyzője: Michelisz Norbert

A serlegek átadása után egy újabb sztárfellépő zárta az est programját, Tóth Gabi tartott egy fél órás minikoncertet, amelyen nem csak a hosszú lábaival és szupermini ruhájával, hanem a hangjával is elkápráztatta a közönséget.

Szólj hozzá a cikkhez!

 

Közelgő események

.